5 až 30 milionů! To je počet kontaktů evidovaných tajnými službami při sledování jedné osoby

V červenci jsme navštívili výstavu „Global Control and Censorship“, zabývající se sílícím trendem sledování a cenzury veřejného života. Více zde. Narazili jsme tady na projekt Christiana Sieverse Hop 3, který popisuje, jak funguje odposlech a sledování mobilních telefonů.

Umělecký projekt Hop 3 se opírá o skutečnou událost a tou je sledování bývalého technického ředitele americké Národní bezpečnostní agentury (U. S. National Security Agency: NSA), který podal v roce 2001 na protest proti začínajícímu totálnímu sledování výpověď a jako jeden z prvních vynesl na veřejnost informace o tajných programech NSA. Projekt pokládá otázky, týkající se současného fenoménu plošného a systematického porušování základních práv a svobod ze strany vládních i soukromých subjektů a nutnosti ohradit se proti odposlechům a hromadnému monitorování. Statistiky jsou totiž ohromující. Při sledování pouhé jedné osoby evidují tajné služby 5 až 30 milionů souvisejících kontaktů.

Každý, kdo si myslí, že se vyhne odposlechu pravidelnou změnou SIM karty pochopí, že ani náhodou. Opravdu chcete žít život, ve kterém se bojíte dělat zcela normální a legální věci, jako je například vytočení čísla mobilního telefonu?

Sledujte nás na sociálních sítích -> Facebooklinkedin nebo sdílejte článek -> Facebooklinkedin