Furby Hasbro má novou konektivitu a chyby

V dnešní době nejsou hračky s připojením bluetooth a wi-fi výjimkou, možná se o letošních Vánocích dostaly i do vaší domácnosti. Stejně jako jiná zařízení mohou být však snadno zneužita a umožnit tak cizí osobě komunikovat s vaším dítětem a ohrozit jeho bezpečnost. Rozhodně se nejedná o oblast vyhrazenou specializovaným hackerům, zvládne to skoro každý. Více zde.

Tyto bezpečnostní nedostatky nám mohou ze soukromí domova přenést bez našeho vědomí zvukové i video záznamy. Díky ročnímu výzkumu britské spotřebitelské organizace Which? byl zjištěn bezpečnostní problém například u mluvících inteligentních robotů, ale i u plyšáků, do kterých může rodina posílat či nahrávat vzkazy pro své děti a někdy dostávat i jejich odpověď. V loňském roce byla v Německu prohlášena za „ilegální špionážní přístroj“ panenka My Friend Cayla, která mohla být použita k odposlouchávání. Bezpečnostní specialisté provedli testy také na hračkách řady Furby Connect od společnosti Hasbro. Podařilo se jim odposlechnout komunikaci při aktualizaci software hračky. Díky této komunikaci získali plnou kontrolu nad hračkou. Více zde.

Jak se tedy chránit? Pokud si dítě s hračkou nehraje, ujistěte se, zda je hračka zcela vypnuta a ideálně ji uschovávejte ve skříni, v krabici či jiném obalu. Při zakládání uživatelských účtů vytvářejte silná hesla (minimálně 16 znaků, velká a malá písmena, čísla a znaky). Bojíte se o bezpečnost Vašich dětí? Kontaktujte nás.

Sledujte nás na sociálních sítích -> Facebooklinkedin nebo sdílejte článek -> Facebooklinkedin