Skandál Facebooku: Zjistěte kolik informací o Vás Facebook ví!

Uživatelé Facebooku po celém světě se zklamáním sledují vývoj aféry s „nevhodným sdílením“ jejich osobních dat. Podle nejnovějších informací nezískala londýnská konzultační firma Cambridge Analytica neoprávněně informace o 50 milionech, ale dokonce o 87 milionech uživatelů oblíbené sociální sítě. Cambridge Analytica díky tomu čelí obvinění, že získaná data využívala k ovlivňování volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016. Čtěte více.

Existuje jednoduchý trik, jak zjistit, kolik informací o Vás Facebook shromažďuje. Na hlavní stránce vašeho profilu klikněte na malou šipku v pravém horním rohu a dále na „Nastavení“, které Vás dovede do nabídky „Obecné nastavení účtu“. Uprostřed obrazovky zvolte možnost „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku“. Dále se řiďte pokyny pro spuštění archivace.

Obdržíte e-mail, v němž se dozvíte kompletní přehled informací, které o Vás mohou být zveřejněny, např. typy reklam, které Vám jsou zasílány, veškerou historii Vašich zpráv, všechny aplikace, které jste kdy připojili přes Facebook a jiné. Čtěte více.

Sledujte nás na sociálních sítích -> Facebooklinkedin nebo sdílejte článek -> Facebooklinkedin