Únik dat z realitky

Smlouvy, biometrické podpisy, kopie občanek, adresy, kontakty a další osobní údaje klientů. Ke všem těmto osobním datům uloženým v interním systému velké realitky M&M reality získali zvenčí přístup prodejci směnek skupiny Arca.

Seznam Zprávy informuje o velké kauze úniku dat.

Kolem poloviny minulého roku zazvonil paní Aleně Š. telefon. Volal prodejce finančních produktů, který paní nabídl investici do směnek společnosti Arca Investments. Firma v té době přitom už byla na prahu největšího bankrotu posledních dvou desetiletí.

„Obchodník rovnou řekl, že máme hotovost získanou prodejem domu a jestli nechceme peníze investovat do směnek Arky. Přišlo mi zvláštní, že mají takové informace,“ popsala pro SZ Byznys Alena Š., jejíž jméno bylo redakčně změněno.

Problém přední tuzemské realitní kanceláře M&M reality s únikem dat k obchodníkům se směnkami nezahrnuje jen excelové tabulky s osobními údaji klientů. Podle zjištění SZ prodejci směnek skupiny Arca minulý rok získali dokonce neomezený přístup do interního informačního systému Stormm této velké realitky. 

V aplikaci Stormm se nachází celá plejáda osobních dat klientů realitky. Od smluv a biometrických popisů přes adresy a kontakty až po kopie občanek. 

Jde o smutný příběh dvou podnikatelů známých, kteří si vyměnili data. Cílem bylo nabízet klientům M&M reality směnky a dluhopisy skupiny Arca. Takto se opravdu s osobními údaji nakládat nedá. Přečtěte si celý článek zde

Sledujte nás na sociálních sítích -> Facebooklinkedin
nebo sdílejte článek -> Facebooklinkedin